Extranet

Hodnocení VT SCM 22.6.-25.6. 020 – Zimní stadion Příbram


Cíl VT :                                 konzultačně-kontrolní a poradní

Vedoucí akce:                       M. Škorničková

Konzultující trenéři:                B. Kostková, M. Procházková, L. Kratěnová, K. Pavlovičová, M. Škorničková

Mezinárodní rozhodčí:           Věra Tauchmanová

Testování:                               HDC Czech republic

Externisté:                              Oxygen Příbram, RNDr. Pavel Suchánek

Účast-závodnice:

 Adéla Neveselá, Soňa Řehořková, Karolína Smolová, Amélie Valentová, Thea Reichmacherová, Kateřina Fričová, Nikola Rychtaříková, Victoria Haberzettlová, Noemi Mikešová, Oluša Gajdošová, Emilie Odnohová

Účast- trenéři:                        M. Škorničková, L. Kratěnová, K. Pavlovičová

Externě:                                  M. Procházková, E. Horklová, B. Kostková

Neomluveni:                           M. Vrašťáková, Cimlová-Hlavsa

Ostatní:                                   omluveni

 

Přes nižší účast členů SCM byl VT velice přínosný. Závodnice a trenérky absolvovaly přednášku o zdravé výživě. Strava na VT byla v souladu s požadavky na zdravou výživu vrcholového sportovce koncipována. Závodnice byly velmi spokojené s kvalitou i s jejím složením.

 

Závodnice absolvovaly testy všeobecné tělesné připravenosti v HDC Czech republic. Já osobně velice oceňuji pozitivní a profesionální přístup a postoj HDC k tomuto testování. Výsledky byly hotovy do odjezdu závodnice domů. Každá si odvezla svůj vlastní report s doporučením pro další tréninkový proces.

 

Na ledě se střídaly konzultující trenérky požadované odbornosti s cílem předat si své zkušenosti. Morálka a disciplína závodnic byla na více než dobré úrovni. Podstatně se zlepšila rychlost bruslení, bruslení v hranách a práce horní části těla. Trénovaly se všechny trojité skoky a 2A. Rozpracovanost všech těchto skoků je na slibné úrovni. K. Kamberská zkontrolovala provedení a kvalitu piruet ze závodních programů každé závodnici.

 

Na „suchém“ tréninku se prováděly testy VTP, fyzická kondice se trénovala v Oxygenu a na závěr pod vedením K. Pavlovičové proběhla jóga.

 

Velice přínosná byla účast p. Tauchmanové, která komentovala předvedené programy z pohledu mezinárodní rozhodčí. Všem závodnicím dala doporučení včetně rady, jak se chovat na mezinárodních závodech i na rozjížďkách a v zákulisí. Práce probíhala na ledě i v tělocvičně, kdy upozorňovala závodnice na některá podstatná pravidla.

 

Závěr:

Závodnice i trenérky projevily zájem o další VT. Mým úkolem je prosadit podzimní VT SCM při VT PRTM.

Doporučuji pokračovat v dalším měření VTP, ve zdravé výživě na VT a vždy dát další nadstavbu k rozvoji závodnic.

VT hodnotím jako velice pozitivní a to z hlediska odvedené práce, kdy morálka závodnic byla bez připomínek. Úroveň závodnic se podstatně zlepšila - rychlost bruslení, technika bruslení a piruet, technika zvládnutých trojitých skoků se také podstatně upevnila. Doporučuji udržet tento trend.

 

V Karlových Varech 25.6. 2020                                 Mgr. Monika Škorničková

                                                                                            Vedoucí SCM


přidáno 2020.07.20 12:14:26

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací