Extranet

Dvojnásobný šampion ODM krasobruslař Warisch: Snažím se být jako Nathan Chen


Dne 2023.01.25

Po výborném krátkém programu na svůj výkon o den později navázal i ve volných jízdách. Čtrnáctiletý krasobruslař Vojtěch Warisch s velkým náskokem vyhrál Olympiádu dětí a mládeže a dokázal tak obhájit prvenství z roku 2020. V kategorii mladších chlapců uspěl i další závodník z Moravskoslezského kraje jedenáctiletý Jan Vršek.

 

Vojtech Warisch.jpeg (379 KB)

 

Tribuny na zimním stadionu v Nové Pace byly zaplněné do posledního místa. Fanoušci si totiž nechtěli nechat ujít výkony nejlepších mladých krasobruslařů na ODM. První na řadě byla kategorie mladších chlapců, kde se mimo jiné představil Jan Vršek.

Krasobruslař z Ostravy nastoupil na led jako úplně poslední. Svým skvělým výkonem nakonec přeskákal všechny soupeře a mohl se radovat z vítězství. Mladý talent začal s krasobruslením už ve třech letech. 

„Babička s mamkou mě přivedly k tomuto sportu a začalo mě to hodně bavit. Nejradši mám skoky a učení nových věcí,“ prozradil Vršek triumfu na ODM. A jaké jsou jeho cíle do dalších let? “Chtěl bych začít skákat trojité skoky a zúčastnit se Grand Prix.”

Zkušenosti z předchozí zimní Olympiády dětí a mládeže zužitkoval Vojtěch Warisch, který po zlatém úspěchu na zimní ODM 2020 přijel do Královéhradeckého kraje s těmi nejvyššími ambicemi. Nakonec ovládl jak krátký program, tak i volné jízdy a zvítězil s obrovským náskokem.

 

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací