Extranet

Zápis z jednání komise STK konané v pátek 27.3.2020 (video konference)


Přítomni:                  E.Milčinský, J.Mokrá, J.Sviatko, B.Říhová, P.Bidař

                                                                                                       

Program:            

 1. Zhodnocení uplynulé sezóny
 2. Návrh případných změn v soutěžích
 3. Úkoly z P-ČKS
 4. Žebříček a přihlašovací modul
 5. Různé

 

 1. Zhodnocení uplynulé sezóny
 • Komise STK vyhodnocuje minulou sezónu jako velmi zdařilou. Nárůst počtu dětí v pohárových soutěží řízených ČKS je v Českém poháru o 56 víc a v Poháru ČKS o 18 víc.   O jednom víkendu soutěžilo v jedné kategorii i téměř 100 dětí. Úpravou systému pohárových soutěží a navýšení počtu soutěžících dětí v jednotlivých žákovských kategoriích na max 42 se na některých závodech ukázalo jako nedostačující především v kategorii nejmladších žaček.
 • Počet 12-ti započitatelných závodů se jeví jako velmi vysoký. Víc jak 10 závodů měly 2% závodníků z celkového počtu a víc jak 9 závodů mělo celkem 19 závodníků. 
 • Změna znázorňování bonusů v žákovských kategoriích v protokolu se stala přehlednější. Bonusy přispívají k zařazování 2A a 3skoků do programů a tím i k jejich postupnému úspěšnému předvedení
 • Komise navrhuje přidat do Organizační směrnice pohárových soutěží i ukázku jednotného Rozpisu pohárových soutěží.
 • Losování předem ve čtvrtek večer nesplnilo úplně to, co se od této změny očekávalo. Komise navrhuje losovat již ve středu večer. Pořadatelé pak mají dostatečný prostor pro úpravu časového programu a jeho zveřejnění. Ve čtvrtek by se zveřejnil aktualizovaný časový rozpis (často se stávalo, že kluby zveřejnily rozpis už před losováním většinou v pondělí/úterý, a potom se jim startovní pole dost zúžilo a ve finále byly třeba hodinové prostoje, což je zbytečné)
 • Dodržování zasílání protokolů před soutěží tak jak je uvedeno ve směrnici.
 • VR nominovaný svazem na závodech Poháru ČKS minimálně využil možnosti sestavit sbor rozhodčích dle směrnice jen ze tří bodujících. Ve většině případů byl sbor o pěti bodujících rozhodčích.

 

 1. Návrh případných změn v soutěžích
 • V kalendáři soutěží ČP navrhujeme změnu v zadávání jednotlivých kategorií. Po vydání kalendáře soutěží a termínu jednotlivých soutěží přidělit kategorie po diskusi s pořadatelem, které kategorie preferují a doplnit o ty, které bude potřeba v tom daném termínu organizovat. V Poháru ČKS pořadatel předem nahlásí, které kategorie bude pořádat.
 • Komise navrhuje losovat již ve středu večer. Pořadatelé pak mají dostatečný prostor pro úpravu časového programu a jeho zveřejnění. Ve čtvrtek by se zveřejnil aktualizovaný časový rozpis, ve kterém nedoporučujeme přesunování kategorií ze soboty na neděli a opačně.
 • Komise připraví do Pohárové směrnice šablonu Rozpisu.
 • Povolit pořádat v Poháru ČKS pouze kategorie ČP nováčků po MČR žactva
 • Prodloužit pohárové období ČP u kategorií nováčků až do konce sezóny jako u poháru ČKS
 • Komise STK doporučuje komisi TMK upravit náplně v Poháru ČKS u kategorií nováčků

 

 1. Úkoly z P-ČKS
 • P ČKS schválilo per rollam, a to na základě žádosti pořádajících klubů, zařazení soutěží Memoriál Pavla Romana (všechny kategorie tanců na ledě), Prague Ice Cup (sólové kategorie seniorů, juniorů, Advanced Novice) a Santa Claus Cup (všechny kategorie synchronizovaného bruslení) do mezinárodního kalendáře ISU (termín přihlášek byl 1. 3. 2019).

Termíny soutěží: MPR: 6. – 8. listopadu 2020 PIC: 6. – 8. listopadu 2020 SCC: 19. – 20. prosince 2020

 • problémy dvojích startů za kluby v ČR a jinde Na základě zkušeností z posledních sezón ukládá P ČKS STK, aby vyřešila v pravidlech ČKS zamezení startu sportovců za dvě členské federace ISU v rámci jedné krasobruslařské sezóny.

 

 1. Žebříček a přihlašovací modul
 • Žebříček SSb je vzhledem ke změnám, které byly udělány až v září, na webu v modifikovaných kategoriích obou pohárů
 • V současné době Pavel Silný upravuje modul v databázi ČKS pro přihlašovací systém na soutěže ve spolupráci s JS a EM.

 

 1. Různé
 • Přijetí nových klubů

Krasobruslařský klub Benešov, z.s. – možné IDČ 100

Všechny náležitosti pro vstup byly splněny, poplatek uhrazen,

STK přijetí doporučeno.

Klub bruslení Říčany, z.s. – možné IDČ 101

Všechny náležitosti pro vstup byly splněny, poplatek uhrazen,

STK přijetí doporučeno.

 


přidáno 2020.04.06 14:36:18

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací