Extranet

Hodnocení MM ČR 2020


Vážení sportovní přátelé a příznivci českého krasobruslení,

    vím, že jsem měla z titulu své funkce zhodnotit seniorské mistrovství republiky, vím, že jsem minimálně desetkrát začala a desetkrát skončila, protože mi nešlo nic pořádného vymyslet. Ale situace kolem nominace na ME v kategorii seniorek, která je pro nezasvěcené opravdu k diskuzi, mi dala tu správnou energii.

   Nejdříve vysvětlím proč je nominace taková, jaké je. Závodnice musí do určitého termínu splnit nominační kritéria na ME, což jsou dané body v technické známce. Tato splněná kritéria platí 2 roky. Toto jsou holá fakta a vím, že je všichni víte. Takže jediná možná varianta nominace na ME byla ta, která oficiálně vyšla. Dodrželi jsme předem daná pravidla, byli jsme spravedliví a tuto cestu já budu vždy prosazovat, tak prosím toto rozhodnutí respektujte. Děkuji.

    Druhá věc je ta, že tato situace nám dává jasně najevo, že s těmito pravidly musíme něco udělat. Je to úkol pro TMK a P ČKS dát poctivé a předem dané jasné podmínky i s ohledem na krasobruslařský kredit České republiky. Vždy se musí něco stát, co posouvá pravidla a vývoj.

    A teď trochu trenérské filosofie. Byla bych ráda, kdybychom měli jako příznivci českého krasobruslení profesionální nadhled nad dívkami ve složitém vývojovém období. Protože tam jich nejvíce ztrácíme, bereme jim sebedůvěru, odsuzujeme, zatracujeme. Je to doba, kdy naopak potřebují podporu a pochopení, protože samy dost dobře nevědí, co se s nimi děje. Vím, že většina z nich poctivě trénuje a trenéři hledají možnosti, jak tuto dobu „přečkat“.

Ta samá situace, která ovšem není tak do oka bijící je ta, že druhý seniorský reprezentant jede na evropský šampionát bez trojitého axela, který je dnes již nutnou vstupenkou mezi průměrné závodníky. I v mužské kategorii máme tzv. krizovku. Ano, české krasobruslení je téměř na dně a já nechci spekulovat proč. Chci pracovat se svým týmem a za vaší podpory, abychom se od toho dna odrazili.

Jako řešení vidím, že budeme mít početnější reprezentační tým, kde se toto vše schová, kde vždy bude někdo, kdo bude tzv. ve formě. Chceme vrátit to, aby byla čest být reprezentant České republiky a trenér byl Pan nebo Paní trenérka. Budujeme projekty talentovaných malých dětí, zavedli jsme bonusy pro žákovské kategorie atd. Dejte nám čas a pomozte nápady, radami, zkušenostmi. Já osobně beru vše, co pomůže naše krasobruslení nastartovat.

Mgr. Monika Škorničková

předsedkyně TMK ČKS

       


přidáno 2020.01.10 12:56:20

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací