Extranet

Sport.cz: Sportovci se zabydlují na olympiádě. Problém pro hokejistu


Dne 2022.01.28

První část české výpravy se zabydluje v dějiště zimních olympijských her v Pekingu a sportovci na sociálních sítích odhalují, jak vypadá bydlení či jídelna. Ze 139 členů týmu, který dnes dorazil do Číny, měl po příletu hraniční nález při povinném PCR testu na koronavirus pouze jeden nejmenovaný hokejista, který v nedávné době nemoc covid-19 prodělal. Český olympijský výbor (ČOV) v tiskové zprávě uvedl, že hráče čeká ještě potvrzující testování.

Větší část rekordní české zimní výpravy, která aktuálně čítá 114 jmen, nabrala speciálem z Prahy směr Peking za přísných bezpečnostních opatření ve čtvrtek a dnes do dějiště her dorazila v poledne tamního času. Nutné procedury trvaly na letišti zhruba hodinu a půl.

"Po příletu jsme museli na test, výtěr z krku i z nosu, procházeli jsme všemi procedurami, jako je akreditace a další. Čekání na vyložení věcí a autobus trvalo déle, seděli jsme na letišti zhruba hodinu a půl. A pak už to bylo rychlé. Martin Doktor (šéf české mise) říkal, že jsme přijeli v rekordním čase," líčil krasobruslař Michal Březina, jeden z 69 sportovců, kteří charterem letěli.

 

Celý článek zde. Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací