Extranet

Mistrovství v Ostravě zahájily sportovní dvojice


Dne

Mistrovství v Ostravě zahájily sportovní dvojice

Ostrava 13.12. 2019

Krátký program sportovních dvojic oficiálně zahájil mezinárodní mistroství 4 zemí, které v těchto dnech probíhá v Ostravar Aréně.

Ženskou kategorii otevřela česká reprezentantka Nikola Rychtaříková, které se povedlo zajet osobní rekord a s bodovým ziskem 46.76 bodů se umístila na 5. místě. „Jsem spokojená, zařadila jsem do krátkého programu nové prvky a vyšlo to, navíc se mi podařilo osobní rekord. Volná jízda bude už beze změn,“ komentuje osmnáctiletá Nikola Rychtaříková.

I Elišce Březinové se jízda povedla, jak sama v rozhovoru zmínila, krátký program zajela nejlépe v letošní sezóně, bohužel stále ji limituje zranění. „Od března 2019 mám pořád nějaká zranění. Na mistroství ČR jsem začala naplno trénovat před dvěma týdny. Jsem moc spokojená, že jsem se dnes dokázala postavit zpátky na nohy, ale stále to není ideální. Doufám, že do ME a dalších závodů to bude v pořádku. Volnu jízdu ještě nepojedu naplno, ale budu se snažit ji zajet co nejlépe, ale už teď vím, že nepojedu na trojitého flipa, kterého normálně zařazuji,“ dodává Eliška Březinová, která si po krátkém programu drží 2. místo se ziskem 56.85 bodů. Prvenství patří Ekaterině Kurakovové z Polska s 57.3 body.

Taneční pár Natálie a Filip Taschlerovi jsou po rytmických tancích první se ziskem 60.89 bodů.

„Doufáme, že tance se stanou silnou disciplínou českého krasobruslení. Nechci si to připisovat, ale myslím si, že jsme trošku dopomohli pozvednout jméno tanců, které se stávají stále atraktivnější,“ říká Filip Taschler.

Suverénně zajel krátký program i Matyáš Bělohradský se ziskem 68,58 bodů.

 „Jízdu jsem si užil naplno, hlavně po vydařených skocích. Na zítřejší volnou jízdu se těším, trošku jsme ubrali, kvůli problému s pravým kotníkem, ale není to nic vážného,“ říká Matyáš Bělohradský.

Prvenství drží Michal Březina s počtem 82,95 bodů. Ale i on neměl krátký program bez chyb.

„Nevím, proč jsem neskočil trojitého axela, to se mi nestalo už dlouho. Zbývající část programu se mi povedla včetně čtverného skoku a trojitého flipu. V zítřejší volné jízdě plánuji 2 salchowy,“ doplňuje Michal Březina.

https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/ostrava-hosti-krasobruslare-4-zemi-podivejte-se-co-predvedli-v-patek-20191213.html

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací