Extranet

MF DNES: Malí krasobruslaři budou v Mariánkách


Dne 2022.01.21

Už na začátku března se na Zimní stadion v Mariánských Lázní sjedou nejlepší krasobruslaři a krasobruslařky v žákovských kategoriích. Mistrovství republiky proběhne od 4. do 6. března.

„Těšíme se na účastníky mistrovství a vím, že přípravy jsou již v plném proudu,“ řekl starosta města Martin Kalina, který nad závodem převzal záštitu. 
„Jsem moc ráda, že nás Český krasobruslařský svaz pověřil uspořádáním tohoto vrcholného závodu. Věřím, že závodníci, jejich rodiče i trenéři si užijí krásnou atmosféru města a nejbližšího okolí, která pro mě osobně má obrovské uklidňující kouzlo,“ uvedla k chystanému mistrovství ředitelka závodu a předsedkyně pořadatelského klubu SKK Mariánské Lázně Monika Škorničková. Slavnostní zahájení závodu v lázeňském městě proběhne v pátek 4. března. V sobotu a v neděli se pak bude krasobruslit o tituly mistrů republiky, a to na nedávno zrekonstruovaném zimním stadionu. „V minulosti jsme do rekonstrukce zimního stadionu investovali nemalé peníze, tak to alespoň závodnice a závodníci využijí. Poslední investicí je nové ozvučení,“ řekl starosta Kalina. Doplnil jej Viktor Borsik tím, že v roce 2019 byla provedena rekonstrukce nejen ledové plochy, ale i mantinelů a chlazení ledové plochy. „Velmi si ceníme toho, že MČR žactva se bude konat na zimním stadionu v Mariánských Lázních. Toto je první velká akce, která po této rekonstrukci na ZS v Mariánských Lázních proběhne,“ dodal Borsik. 
„Podmínek, které město dává krasobruslení si velmi vážím, stejně jako vstřícnosti. Těší mě, že město akci podporuje,“ dodala ředitelka závodu Monika Škorničková. 
Mistrovství republiky proběhne od 4. do 6. března v kategoriích nejmladší žáci a žačky, mladší žáci a žačky, žačky a žáci. 
V sobotu a v neděli se závodníci budou těšit na podporu z tribun zimního stadionu.Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací