Extranet

Čeští junioři se na krasobruslařském mistrovství světa neztratili


V tchaj-wanské Tchaj-peji proběhlo v uplynulém týdnu mistrovství světa juniorů v krasobruslení. Češi obsadili tři ze čtyř kategorií a v každé postoupili do finále.

Jako první měly svou soutěž za sebou sportovní dvojice. Ta česká, Debora Anna Cohen a Lukáš Vochozka, spolu jezdí první sezonu. Zakončili ji jako osmý nejlepší pár světa. Na svém prvním juniorském šampionátu jsme zajeli oba programy docela slušně. Ani jeden program ale nebyl úplně nejlepší, umíme i to lépe jak technicky, tak projevu,“ zhodnotila Cohen a její partner jí doplnil: „Ale sezona byla dlouhá a docela úspěšná. Takový závěr sezony je krásný pocit. Máme vysoké cíle do té příští, takže po pár dnech volna jdeme zpátky do práce.“

Svůj debut na velkém mistrovství má za sebou také Jana Horčičková, republiková mistryně si veze domů 18. místo a jistě mnoho nových fanoušků, které si získala svým výkonem, ale také bezprostředností. „Své první juniorské mistrovství hodnotím pozitivně. Nabrala jsem hodně nových zkušeností a moc mě to motivuje do další sezony,“ uvedla mladá česká závodnice.

V kategorii tanců na ledě měla Česká republika tři zástupce. Mezi dvacet párů do volných jízd postoupil jeden, a to sourozenci Natálie a Filip Blaasovi. „Myslím si, že oba budeme na tento závod vzpomínat,“ řekl hned po volné jízdě Filip Blaas. „Už jsme přemýšleli i nad nějakými hudbami na příští sezonu, na volnou už ji asi i máme vybranou. Takže teď pár dní volno a pak zpátky do práce,“ nastínila nejbližší plány s úsměvem Natálie.

Nováčci české reprezentace Lauren Audrey Baťková a Jacob Yang si odváží 25. místo. „Je skvělé, že hned první rok v české reprezentaci jsme mohli jet na mistrovství světa juniorů, první v naší kariéře,“ neskrývala nadšení Baťková. „Jsme vděční, že jsme tu mohli být, že nás Český krasobruslařský svaz vyslal,“ doplnil Yang.

Jako 27. nejlepší juniorských pár světa skončili Eliška Žáková a Filip Mencl. „Mistrovství světa bylo pro nás novou zkušeností a velkým zážitkem, ačkoli nás mrzí chyba v krátkém programu, která nás připravila o možnost postoupit do volných jízd,“ shrnula výkon Eliška Žáková. „Teď nás čeká týden volna, po kterém se jako tým sejdeme a naplánujeme si celou nadcházející sezonu,“ řekl partner, co pár v nejbližší době čeká.

Celkové výsledky můžete najít zde - http://www.isuresults.com/results/season2324/wjc2024/


přidáno 2024.03.03 11:20:27

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací