Extranet

Jelizaveta Žuková & Martin Bidař


Martin se narodil 24. února 1999 v Českých Budějovicích. Náš nadějný krasobruslař v kategorii sportovních dvojic dlouhou dobu trénoval s Annou Duškovou. Společně se jim podařilo získat spousty ocenění i uznání na mezinárodním poli. K těm nejvýznamějším úspěchům patří stříbrná medaile na Zimních olympijských hrách mládeže v roce 2016 v Lillehammeru nebo ve stejném roce 1. místo na MS juniorů v maďarském Debrecínu. Na konci dubna 2018 společně oznámili ukončení spolupráce, když Martin hodlal v novém olympijském cyklu trénovat více v zahraničí, zatímco Anna s ohledem na studium plánovala zůstat v Praze.

Líza se narodila 2.11.2003 v ruském Jekatěrinburgu. Jejím vzorem je Stephan Lambiel a Nathan Chen. S krasobruslením začala ve čtyřech letech, tři sezóny závodila s Egorem Britkovem, společně získali v roce 2017 stříbro na Golden Spin v Záhřebu. V červnu 2019 ji osud zavál do Česka, kde se spojila s Martinem Bidařem.

O dva roky později se zúčastnili mistrovství světa ve švédském Stockholmu, kde si konečný patnáctým místem zajistili účast na olympijských hrách. Na podzim 2021 získala Líza finálně české občanství a počeštila si své jméno. Na mistrovství Evropy v estonském Tallinnu si vylepšili svůj osobní rekord a odvezli si 12. místo. V Pekingu na olympiádě si zajeli i týmovou soutěž (společně se sourozenci Taschlerovými, Michalem Březinou a Eliškou Březinovou obsadili 8. místo.) V soutěži sportovních dvojic se jim ale tolik nedařilo, nepostoupili z krátkého programu a skončili sedmnáctí. Mistrovství světa se kvůli zranění nezúčastnili.

Trenéři: Petr Bidař (bratr), Bruno Marcotte

Osobní rekord: 159,73 ME 2022 (celkové skóre)

Co jste možná o Martinovi nevěděli...

Kdo mě přivedl na led a konkrétně ke krasobruslení?​
Bruslila moje mamka, můj brácha i moje sestra takže moje budoucnost byla jasná. Začal jsem bruslit ve 4 letech.

Moje nejhezčí chvíle na ledě​?
Když jsem si po volné jízdě na MSJ v Debrecenu sedl na led a nevěřil, co jsme právě dokázali.​

Moje nejtěžší chvíle na ledě​?
Nejtěžší chvíle jsou vždy po zraněních a obecně vracení se na led po dlouhé době. Vadí mi ta velká nejistota.

Na co jsem nejvíce hrdý a proč?
Nejvíce jsem hrdý na zlatou medaili z MSJ 2016 v Debrecenu a dvě stříbrné medaile z mládežnické olympiády v roce 2016 v Lillehammeru.

Na kterých stadionech se mi zatím líbilo nejvíce, které město, místo na světě mě v rámci krasobruslení zaujalo?
Nejvíc se mi líbilo na stadionu v Tallinu, protože je nový a i město je tam krásné.

Kromě krasobruslení se věnuji koníčkům a baví mě...
Když mám čas, tak rád chodím na ryby ve volném čase.

Nejoblíbenější prvek na ledě?
Mám rád zvedačky, protože v nich cítím, že partnerce opravdu pomáhám.

Můj sportovní vzor a proč?
Mým vzorem je Tomáš Verner a můj brácha. Oba jsem se snažil vždycky v bruslení napodobovat a kdyby nebyli oni, tak bych bez nich bruslil úplně jinak.


Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací