Extranet

Filip Ščerba


Jméno Filip Ščerba
Kategorie Skupina S,R (skončili - rozpadli se)
Odkaz ISU http://www.isuresults.com/bios/isufs00035030.htm

18letý rodák z Ústí nad Labem patří mezi nadějné české krasobruslaře.

Trenérka: Barbora Kostková

Choreografka: Barbora Kostková

 

  

Co jste možná nevěděli...

Kdo a kdy mě přivedl na led a konkrétně ke krasobruslení? Jaké byly Vaše bruslařské začátky?​
Jako malý jsem hrál hokej, s tím jsme začínali spolu s bráchou. Ale puk mě nikdy moc nezajímal, tak mi děda navrhl změnu ke krasobruslení a to se mi zalíbilo. Na první trénink jsem šel na jaře 2009.

Moje nejhezčí chvíle na ledě​?
Nejvíce hrdý jsem asi na vítězství v Trnavě z podzimu 2017, kdy jsem zajel dva výborné programy a udělal jsem si veliký osobní rekord. Na ledě jsem prožil spoustu krásných chvil. Každý krasobruslař mi dá za pravdu, že předvést nějaký prvek poprvé v životě je pocit k nezaplacení.​

Moje nejtěžší chvíle na ledě​?
Nejtěžším obdobím mé kariéry bylo jaro a léto 2018, kdy jsem se vypořádával se zraněním. V lednu jsem si způsobil únavovou zlomeninu levého kotníku, na kterou se i přes četná vyšetření nepřišlo, vrátil jsem se tedy na led a začal opět naplno trénovat, v květnu se zranění kvůli nedoléčení obnovilo a k bruslení jsem se tak mohl vrátit až v srpnu. Ve vyrovnávání s nadbytkem volného času mi pomáhaly různé aktivity, našel jsem si nové koníčky jako např. skládání puzzle nebo výtvarné umění.

Na jaké úspěchy jsem nejvíce hrdý a proč?
Za své největší úspěchy považuji medaile z mistrovství republiky z dětských let, stříbro z ODM 2014 nebo dvě zlaté medaile z mezinárodních závodů z podzimu 2017. 

Na kterých stadionech se mi zatím líbilo nejvíce, které město, místo na světě mě v rámci krasobruslení zaujalo?
Mezi místa, kde se mi bruslilo nejlépe, bych zařadil italské Merano a rakouský Innsbruck. Obě města obklopují Alpy, skýtající úžasné scenérie. Mimo okolí jsou tam moc hezké stadiony s příjemnou teplotou.

Kromě krasobruslení se věnuji koníčkům a baví mě...
Kromě krasobruslení rád skládám puzzle, čtu knížky nebo se jdu projít/proběhnout někam do přírody.

Nejoblíbenější prvek na ledě?
Za svůj oblíbený skok považuji rittbergera. Je to první trojitý skok, který jsem se naučil a moje úspěšnost je ze všech skoků nejvyšší. Taky mě ale baví piruety, protože se mi líbí kreativita, kterou nabízejí. Vždycky jde vymyslet něco originálního.


Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací