Extranet

Anna Dušková & Radek Jakubka


Jméno Anna Dušková & Radek Jakubka
Kategorie Skupina B
Facebook https://www.facebook.com/aninka.duskova; https://www.facebook.com/profile.php?id=100005198111561

Anna Dušková se narodila 30. prosince 1999 v Nymburku. Na Zimních olympijských hrách mládeže 2016 v Lillehammeru získala s Martinem Bidařem  stříbrnou medaili a na Mistrovství světa juniorů 2016 v maďarském Debrecínu dvojice vybojovala zlato osobním rekordem 181,82 bodu. V ženské individuální kategorii skončila třetí v soutěži NRW Trophy 2015. Na konci dubna 2018 společně oznámili ukončení spolupráce a to z důvodu, že pokračování viděli jinak.

Léto 2019 strávila v kanadském Montrealu v týmu úspěšného krasobruslařského trenéra Richarda Gauthiera. Juniorská mistryně světa z roku 2016 momentálně piluje techniku s partnerem Radkem Jakubkou. 

Radek Jakubka se narodil 10. října 2000. V rámci sólové dráhy je Radek účastníkem mistrovství světa juniorů z roku 2018 (v kategorii sportovních dvojic) a ISU Junior Grand Prix 2018 v Ostravě, kde v kategorii juniorů obsadil 8. místo a stal se tak nejlepším českým závodníkem v rámci tohoto závodu.

Trenéři: Eva Horklová, Richard Gauthier, Bruno Marcotte

 
 

Co jste možná nevěděli...

Kdo a kdy mě přivedl na led a konkrétně ke krasobruslení? Jaké byly Vaše bruslařské začátky?​
Anna: 
K bruslení jsem se dostala, když jsem byla ve školce a zalíbily se mi kurzy bruslení. Prosila jsem rodiče tak dlouho a úporně, než mi koupili brusličky a dovolili mi jít bruslit. Natolik se mi to zalíbilo, že jsem začala bruslit v klubu KK Nymburk, odkud jsem potom přešla do Prahy.​
Radek: Sestřenice, která to viděla v televizi.

Mé nejhezčí chvíle na ledě​?
Anna: Mé nejhezčí chvíle jsou, když se mi povede dobrá jízda a klaním se divákům, kteří mi tleskají, mávají českými vlajkami nebo nějakými transparenty a občas hodí i nějaký ten dáreček.​

Radek: Když jsem jako malý vystupoval na exhibici Nebeské Hrany s těmi nejlepšími krasobruslaři a krasobruslařkami.

Mé nejtěžší chvíle na ledě​?
Anna: Má nejtežší chvíle byly v poslední době asi, když jsem se po operaci kolene vracela na led. Ale z návratu na led jsem byla tak nadšená, že jsem úplně přestala vnímat, že se vůbec něco stalo.

Radek: Zlomená noha. Myslel jsem si, že už ztracený čas a hodiny tréninků nedoženu, ale naopak mne to nakoplo a během poměrně krátké doby jsem, k úspěšně prováděným trojitý salchowům a toeloopům, přidal i další trojité skoky až po trojitého lutze.

Na co jsem nejvíce hrdý a proč?
Anna: Nejvíce jsem hrdá za titul juniorských mistrů světa, protože je to vrcholná juniorská soutěž, na které jsme s Martinem dokázali ukázat vše, co umíme.

Radek: Rozhodně, že jsme se probojovali na juniorské mistrovství světa, 11. místo na JGP v Salzburgu a hlavně 8. místo na JGP v Ostravě v roce 2018. Tyrol Cup - poprvé čistě zařazený trojitý odhazovaný skok​.

Na kterých stadionech se mi zatím líbilo nejvíce, které město, místo na světě mě v rámci krasobruslení zaujalo?

Anna: Všechny stadiony, kde je teplo se mi líbí, protože náš zimní stadion dělá čest svému názvu "zimní". Líbilo se mi v Barceloně, protože tam byly krásné pláže, památky a také počasí.


Radek: Zaujalo mě Bergamo - krásné město, Flims, kde je nádherná příroda, nebo Obersdorf, kde mimo jiné trénují i Aljona Savchenko a Bruno Massot.

Kromě krasobruslení se věnuji koníčkům a baví mě...
Anna: Ráda kreslím, ale nemám na to moc čas, což mě trochu mrzí. Také ráda peču, zvlášť když to lidem, pro které do dělám, chutná. Také ráda běhám s kamarádkami po nákupních centrech a starám se o svého kocoura Elvise.​

Radek: Rád kreslím, čtu knihy, koukám na seriály a vařím.

Nejoblíbenější prvek na ledě?
Anna: Mám ráda házené skoky.

Radek: Bohužel nejsem schopný si vybrat pouze jeden prvek, v sóle všechny skoky a v párech twist.

Můj sportovní vzor a proč?

Anna: Už od malička jsem obdivovala Tomáše Vernera, protože se mi vždycky líbily jeho programy, na které jsem koukala jak v televizi, tak i na hale.

Radek: Upřímně ani nevím. Každý krasobruslař je unikátní a svým způsobem ten nejlepší, takže bych spíš řekl, že to nejsou vzory, ale osobnosti, od kterých se mám hodně co učit.


Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací