Extranet

Tým Harmonia o juniorském MS v anglickém Nottinghamu


Dne 2020.03.15

Momentální situace ve světě nedovoluje konání žádných sportovních akcí. Jednou z posledních bylo juniorské mistrovství světa v synchronizovaném krasobruslení, které proběhlo v anglickém Nottinghamu od 13. do 14. března, a díky týmu Harmonia měla i Česká republika své zastoupení.

První místo na nominačním závodě v chorvatském Záhřebu dovolil holkám z Harmonie zúčastnit se juniorského mistrovství světa. Přípravy byly velmi náročné, ale cíl byl jasný reprezentovat Českou republiku a šířit dobré jméno synchronizovaného krasobruslení nejen mezi fanoušky, ale i širokou veřejnost.

„Makali jsme od okamžiku, kdy jsme vyhráli nominační závod v Záhřebu až do samotného zahájení MSJ. Po celou dobu v nás byla samozřejmě jistá míra nejistoty, protože situace kolem koronaviru se neustále měnila a začali jsme mít obavy, jak to vlastně celé dopadne. S organizátory mistrovství jsme byli v neustálém kontaktu,“ říká hlavní trenérka Kateřina Urbanová.

 „Celé MSJ bylo velmi ovlivněno současnou situací a pro nikoho to nebylo jednoduché. Musím říct, že organizačně bylo vše zvládnuté velmi dobře.  Organizátoři nás neustále informovali o aktuálním dění, aby byli všichni v klidu. Původně mělo startovat 24 týmů, bohužel těšně před samotným mistrovství se vědělo, že nebude startovat italský tým. Ani japonský tým nechtěl riskovat cestu do Evropy. Stejně tak se na poslední chvíli rozhodl francouzský tým. Věděli jsme tedy, že to bude malinko komplikované, že nás čekají kontroly na samotném mistrovství, kdy nám pravidelně měřili teplotu. Byla striktně dána informace, že kdo bude mít teplotu nad 38 stupňů, nedostane akreditaci. Stalo se bohužel to, že dva americké týmy, i přesto že už byly v Nottinghamu, musely narychlo opustit zemi a odjet zpět do USA na základě rozhodnutí prezidenta. I přesto všechno jsme si řekli, že uděláme maximum proto, abychom dobře reprezentovali Českou republiku i celé synchronizované krasobruslení,“ komentuje situace Kateřina Urbanová.

Osmnáctičlennému týmu HARMONIE se podařilo zajet krátký program nad očekávání se ziskem 34.29 bodů a umístěním na 10. místě.

 „Co se týká výsledků měli jsme obrovskou radost za bodový zisk, protože se nám povedlo po krátkém programu dostat se na 10. místo, což bylo něco naprosto úžasného a nikdo to nečekal, že by to mohlo takhle dopadnou. Přece jenom šlo o první MSJ v této kategorii a ten tlak byl obrovský ze všech stran,“ doplňuje Urbanová a dodává:

„Bohužel po krátkém programu musel odstoupit i španělský tým, na volnou jízdu tedy jelo jen 18 týmů. Volná jízda proběhla s menšími chybami a celkově jsme skončili na 11. místě s 104.48 body, od toho desátého nás dělil jen jeden bod. Nicméně si myslím, že holky zabojovaly neuvěřitelným způsobem pod tak velkým tlakem. Za sebe musím říct, že jsem s výsledkem velmi spokojená a pyšná na to, jak se s celou situací popraly.“Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací