Extranet

Rychtaříková, Ščerba a sourozenci Tacshlerovi se chystají na juniorské MS v Tallinu


Dne 2020.02.24

V termínu od 2. do 8. března hostí estonský Talinn světový juniorský šampionát v krasobruslení. České barvy bude hájit Nikola Rychtaříková, Filip Ščerba a sourozenci Taschlerovi.

„Po juniorském MČR, které proběhlo v Litoměřicích jsem měla pár dnů pauzu, abych začala intenzivněji trénovat na blížící se juniorské MS. Mám teď více ledu, zaměřuji se na projev a přibyla mi i suchá příprava. Mým cílem je zajet čistý krátký program a postoupit do volných jízd. Moc se těším mj. i na konkurenční prostředí, které mi nevadí, naopak jsem velmi ráda za inspiraci,“ říká osmnáctiletá Nikola Rychatříková, která na blížící se světový šampionát pojede se svou trenérkou Olgou Holubíkovou.

„Momentální pocity po republice jsou úžasné. Svět krasobruslení je hold nevyzpytatelný a stalo se, že jsem vyhrál republiku a jedu na mistrovství světa. Mám z toho obrovskou radost. Co se týká přípravy, momentálně piluji hlavně krátký program, abych v něm měl maximální jistotu. Ambici umístit se do nějakého místa nemám,“ komentuje osmnáctiletý Filip Ščerba, který stejně jako Nikola odjíždí na juniorský šampionát se svou trenérkou Barborou Kostkovou.

Kategorii tanečních párů budou zastupovat Natálie a Filip Taschlerovi. Sourozenci mají za sebou velmi vydařenou sezónu a momentálně patří k velkým nadějím českého krasobruslení. Ke stěžejním okamžikům letošní sezóny patří bezesporu účast na mistrovství Evropy v Grazu v kategorii seniorů, nebo podzimní závody juniorské Grand Prix, kde obsadili třetí a páté místo.Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací