Extranet

Polský Těšín hostí mezinárodní šampionát


Dne 2020.12.05

Stejně jako v předcházejících letech je seniorské Mistrovství ČR v krasobruslení organizováno jako Four Nationals Championships, tedy souběžně s republikovými šampionáty Polska, Slovenska a Maďarska. Minulý rok byla hostitelskou zemí Česká republika, letos je organizací pověřeno Polsko a proběhne od 10. - 12. 12. v polském Těšíně. 

“Pro nastávající MMČR mám víceméně jediný cíl-sejít se tam s co největším počtem českých závodníků a mít radost z dobře odvedených výkonů.  Vím, že tato sezóna je hodně složitá i pro výkonnostní krasobruslaře,” říká Monika Škorničková, přední česká trenérka a předsedkyně trenérsko-metodické komise Českého krasobruslařského svazu.

Česká republika bude reprezentována v kategorii mužů Jiřím Bělohradským a Georgiem Reshtenkem, v kategorii žen to bude Eliška Březinová, Nikola Rychtaříková, Oluše Gajdošová a Dominika Motlochová. 

Seniorskou sportovní dvojici bude reprezentovat Martin Bidař s Elizavetou Zhuk, juniorskou Barbora Kociánová s Lukášem Vochozkou. 

Taneční páry mají zastoupení jen v kategorii juniorů, a to Denisou Cimlovou a Vilémem Hlavsou, Adélou Pejchovou a Filipem Menclem a Barborou Zelenou s Jáchymem Novákem.

Sourozenci Taschlerovi se letošního mezinárodního šampionátu nezúčastní, 
a to z důvodu onemocnění covid - 19.  Bohužel testy v Itálii trvají dlouho a na led se po delší odmlce dostanou krátce před samotným začátkem závodu a to není pro přípravu na MMČR dostačující.  

Michal se samotného závodu zúčastní “virtuálně”.  Do začátku MMČR dodá na Český krasobruslařský svaz (ČKS) videozáznam obou jízd a rozhodčí v rámci přestávky na MMČR nebo hned po ukončení kategorie na obrazovkách shlédnou Michalovy jízdy a ohodnotí jej standardním způsobem, jako by Březina závod jel. Získá tak bodové hodnocení jízd i zpětnou vazbu porotců, ale na konečné hodnocení to nebude mít vliv. 

O nových šampionech čtyř zemí i o tom, kdo bude Česko reprezentovat koncem ledna na mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu, březnovém mistrovství světa ve švédském Stockholmu a světovém šampionátu juniorů ve francouzském Lyonu, se rozhodne po volných jízdách a tancích v sobotu 12. prosince v polském Těšíně. 

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací