Extranet

Po téměř šedesáti letech nebude MS krasobruslařů. Nepodařilo se najít termín


Dne 2020.04.16

Krasobruslaři letos mistrovství světa mít nebudou. Pro šampionát v Montrealu, který v březnu zrušila pandemie koronaviru, nelze podle představitelů mezinárodní bruslařské unie najít jiný termín. Rozhodla o tom rada ISU.

MS se mělo konat od 16. do 22. března. Vláda provincie Québec jej ze zdravotních důvodů odvolala pět dnů před začátkem oficiálních tréninků. Dnes padla možnost, že by se o medaile mohlo bojovat v závěru letošního roku.

ISU uvedla, že vzala v potaz pokračující negativní vývoj nemoci covid-19, vládní opatření i omezené cestování. "Proto rada na svém on-line zasedání dospěla k závěru, že odložit mistrovství světa není možné," vysvětlila.

V Montrealu se mělo představit zhruba 200 závodníků z 50 zemí včetně Michala Březiny, Elišky Březinové a tanečního páru Natálie Taschlerová, Filip Taschler. Naposledy bylo MS krasobruslařů zrušeno v roce 1961, kdy při letecké nehodě cestou do Prahy zahynul celý americký tým.

Bez náhrady dnes ISU zrušila také šampionáty v rychlobruslení na krátké trati (z poloviny března v Soulu) i v synchronizovaném bruslení (ze začátku dubna v Lake Placid).

Zdroj: https://www.denik.cz/ostatni_sport/po-temer-sedesati-letech-nebude-ms-krasobruslaru-nepodarilo-se-najit-termin-20200416.htmlSouhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací