Extranet

Ostrava hostí mezinárodní mistrovství 4 zemí


Dne 2019.12.14

Krasobruslaři čtyř zemí se potkají na mezinárodním mistrovství v Ostravar Aréně, a to v termínu od 13. do 14. prosince. Závodníci České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska se po čtyřech letech opět potkají v České republice. Minulým rokem se mistrovství uskutečnilo v Maďarsku. 

„Mistrovství čtyř zemí je po mistrovství Evropy další významnou krasobruslařskou akcí.  Moravskoslezský kraj umí nabídnout zázemí na velmi vysoké úrovni i skvělou sportovní atmosféru. Máme ambici, aby se u nás v budoucnu konalo i mistrovství světa. Krasobruslení spojuje sport s uměním, je to disciplína, která oslovuje opravdu velké množství lidí. Proto jsme tuto akci podpořili a věříme, že vzbudí velký zájem,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že kraj ze svého rozpočtu na sport v tomto roce celkem přispěl 140 milionů korun.

„Poskytovat podporu a kvalitní zázemí pro různá sportovní odvětví je jednou z priorit města Ostravy v oblasti sportu, proto mne velmi těší, že máme možnost hostit tak významnou a prestižní mezinárodní krasobruslařskou akci. Všem sportovcům přeji mnoho zdaru a skvělou atmosféru v hale, divákům pak dobrou zábavu a velký sportovní zážitek,“ vzkazuje Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora města Ostravy.  

„Mistroství je společné pro čtyři země a každý rok se koná v jedné z nich, bohužel na posledních dvou jsem nebyl, teď je v Česku a trenér mi řekl, že by bylo hezké, kdybych přijel a motivoval ty mladší. A dost možná, že to bude moje poslední mistrovství republiky,“ zmínil 29letý český reprezentant Michal Březina.

Jsem rád, že nejen Michal, ale i ostatní čeští reprezentanti se do Ostravy rádi vrací a zúčastní se letošního mistroství. Je důležité, aby i ti, kteří s krasobruslením začínají, nebo nejsou ještě tak daleko byli někým inspirováni a motivováni,“ dodává prezident Českého krasobruslařského svazu Stanislav Židek.

Kromě Michala Březiny se diváci mohou těšit např. na Matyáše Bělohradského, Elišku Březinovou, Kláru Štěpánovou, Nikolu Rychtaříkovou nebo třeba na nadějný taneční pár Natálii a Filipa Taschlerovy. Poprvé by se mohla představit sportovní dvojice Martin Bidař s Elizavetou Zhuk. Z důvodu zranění Anny Duškové pojede Radek Jakubka v sólové kategorii. 

Program pro diváky začne v pátek 13. prosince od 12,30 hod. krátkým programem sportovních dvojic, následuje krátký program žen. Od 16,25 hod. pak led roztančí rytmickými tanci juniorští i seniorští reprezentanti, následovat bude krátký program mužů.

Sobotní dopoledne bude patřit volným jízdám žen. Zhruba od 14.00 hod. jsou na programu volné tance tanečních párů, volné jízdy sportovních dvojic, program ukončí muži volnými jízdami. Vyhlášení výsledků a ocenění těch nejlepších v kategoriích žen a tanečních párů proběhne v sobotu zhruba od 16.30 hod., závěrečný ceremoniál sportovních dvojic a mužů je naplánován na 21.30 hod.

Z pověření Českého krasobruslařského svazu je organizátorem celé akce Bruslařský klub Ostrava.

Akce se koná za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje a Českého olympijského výboru.

  

 

 

https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/brezina-mysli-na-ctvrty-titul-ziska-ho-v-ostrave-20191212.html

https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/krasobrusleni/ceska-elita-bude-v-ostrave-usilovat-o-republikove-trofeje-neschazi-ani-brezina/5df2b2f4fccd259ea4d44790

https://www.eprogram.cz/akce/14913-mezinarodni-mistrovstvi-cr-v-krasobrusleni-2020

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/mezinarodni-mistrovstvi-cr-v-krasobrusleni-hosti-ostrava-40307094

 

 

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací