Extranet

Olomoucké listy: Memoriál Pavla Romana s hvězdou první velikosti


Dne 2021.12.13

Zimní stadion v Olomouci hostil 26. ročník Memoriálu Pavla Romana v tancích na ledě. V šesti kategoriích závodilo třicet devět párů ze dvanácti zemí a v silné konkurenci se dařilo také zástupcům českého krasobruslení.

Domácí závodníci vybojovali jedno šesté a jedno druhé místo a hned ve třech případech obsadili první příčku. Z vítězství se radovala Melissa Cachová s Davidem Bromem a Kateřina Mrázková s Danielem Mrázkem. Výbornou formu potvrdila také Natálie Taschlerová a Filip Taschler, kteří si již dříve vybojovali start na olympiádě v Číně v příštím roce.

Čestným hostem závodu byla čtyřnásobná světová šampionka Eva Graham Romanová. Olomoucká rodačka si v nabitém programu našla čas i na setkání s Olomoučany při besedě v Divadle na Šantovce, kde vzpomínala na úspěšnou sportovní kariéru i bohatý život, který by vydal na hollywoodský trhák.

„Byla bezprostřední, vitální, hovorná, skromná, usměvavá, prostě úžasná. Olomouc zmiňovala mnohokrát jako krásné město. Jsem šťastná, že jsem to zažila,“ popsala své pocity ze setkání s noblesní dámou náměstkyně primátora Markéta Záleská, která nad Memoriálem Pavla Romana převzala záštitu.

 

                                                                                   

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací