Mistrovství 4 zemí suverénně ovládli Češi

Dne 2020.03.07

MISTROVSTVÍ 4 ZEMÍ SUVERÉNNĚ OVLÁDLI ČEŠI

Ostrava 14. prosince

I druhý den mezinárodního mistroství ČR byl ve znamení skvělých výkonů českých reprezentantů. Michal Březina jasně potvrdil prvenství s celkovým počtem 247.53 bodů. Druhé místo a zisk 209.96 bodů si odnesl Matyáš Bělohradský, třetí místo na mezinárodním mistroství čtyř zemí patří Jiřímu Bělohradskému se ziskem 193.99 bodů.

První místo v kategorii juniorských tanečních párů si odnesli sourozenci Taschlerovi. Natálie s Filipem získali v celkovém hodnocení 155.61 bodů, druhé místo a 138.31bodů obsadil maďarský taneční pár  Villo Marton a Danijil Szemko, třetí příčka byla pro Denisu Cimlovou a Viléma  Hlavsu se ziskem 137.15 bodů.

„Za mne to byla nejlepší jízda, co jsme jeli. Jsme spokojeni a připraveni na další práci. Na mistroství Evropy i mistroství světa se budeme připravovat už o vánočních svátcích. Rádi bychom se na mistroství světa umístili do 5. místa,“ zmiňuje Filip Taschler.

Bohužel ženy tolik štěstí neměly. První tři místa na mezinárodním šampionátu patřila soupeřkách z Polska a Maďarska. První místo a celkový počet 177.96 bodů si odnesla Polka Ekaterina KURAKOVA, druhá příčka s 159.09 body patřila Ivett TOTH z Maďarska a bronzové ocenění a zisk 155.77 bodů získala Regina SCHERMANN rovněž z Maďarska. Elišce volná jízda nevyšla. To se projevilo v celkovém hodnocení 4. místa a bodovým ziskem 138.31 bodů.