Extranet

Litoměřice hostí mistrovství České republiky v krasobruslení


Dne 2020.02.06

Litoměřice ožijí mistrostvím ČR, a to hned v několika kategoriích, jde o sólovou kategorii juniorů a kategorii tanečních párů žactva. Součástí pořádaného mistrovství, které proběhne od 7. do 8. února bude i Přebor ČR v sólových kategoriích seniorů.

Pořadatelem akce je krasobruslařský klub ASK krasobruslení Lovosice, který má za sebou padesátiletou tradicí a v současnosti klub navštěvuje 32 dětí od kategorie přípravky po kategorii juniorky. Hlavní trenérkou ASK Lovosice je Veronika Lebedová, která ČR reprezentovala na několika mezinárodních soutěžích v kategorii sportovních dvojic společně s Markem Sedlmajerem.

Toto mistrovství by mělo ukázat na současnou připravenost sólových kategorií juniorů na mistrovství světa juniorů. Obě párové kategorie o účast na tomto mistrovství již bojovali v rámci mezinárodního MČR, které proběhlo v prosinci v Ostravě. Mimo umístění předpokládající případnou nominaci je nezbytné naplnit bodová kritéria stanovená Mezinárodní bruslařskou federací (ISU),“ komentuje předseda Českého krasobruslařského svazu Stanislav Židek.

V pátek je na programu krátký program juniorů a juniorek, v sobotu proběhnou volné jízdy.

Diváci se mohou těšit mj. na Matyáše Bělohradského, Filipa Ščerbu, Nikolu Rychtaříkovou, Kláru Štěpánovou nebo nadějnou Theu Reichmacherovou.Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací