Extranet

Krasobruslaři letos o MS přišli, náhradní termín se nenašel


Dne 2020.04.16

Krasobruslaři letos mistrovství světa mít nebudou. Pro šampionát v Montrealu, který v březnu zrušil koronavirus, nelze podle představitelů mezinárodní bruslařské unie najít jiný termín. Nyní o tom rozhodla rada ISU.

MS se mělo konat od 16. do 22. března. Vláda provincie Québec jej ze zdravotních důvodů odvolala pět dnů před začátkem oficiálních tréninků. Ve čtvrtek padla možnost, že by se o medaile mohlo bojovat v závěru letošního roku.

ISU uvedla, že vzala v potaz pokračující negativní vývoj nemoci covid-19, vládní opatření i omezené cestování. „Proto rada na svém online zasedání dospěla k závěru, že odložit mistrovství světa není možné,“ vysvětlila.

V Montrealu se mělo představit zhruba 200 závodníků z 50 zemí včetně Michala Březiny, Elišky Březinové a tanečního páru Natálie Taschlerová, Filip Taschler. Naposledy bylo MS krasobruslařů zrušeno v roce 1961, kdy při letecké nehodě cestou do Prahy zahynul celý americký tým.

Bez náhrady ISU zrušila také šampionáty v rychlobruslení na krátké trati (z poloviny března v Soulu) i v synchronizovaném bruslení (ze začátku dubna v Lake Placid).

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/ostatni/krasobrusleni-mistrovstvi-sveta-odklad-zruseni-koronavirus-montreal.A200416_195101_sporty_tenSouhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací