Extranet

Čechům se na MMČR dařilo: Bělohradský první, Březinová druhá


Dne 2020.12.10

Ze čtyř zemí pouze tři. Krasobruslaři Polska, Slovenska a České republiky porovnali své výkony na mezinárodním šampionátu v polském Těšíně, který probíhal 
od 10. do 12. prosince.

“Měli jsme docela štěstí, že podle plánu vyšla organizace na Polsko a musím říct, že je to velmi hezky uspořádané. Plynule, klidné, hlídají se hygienické předpisy.” pochvaluje si organizaci mezinárodního mistrovství předseda Českého krasobruslařského svazu (ČKS), Stanislav Židek. 

Jiří Bělohradský si po vydařené volné jízdě odnáší z šampionátu čtyř zemí, zlatou medaili, s bodovým hodnocením 193.57 bodu. A to i přesto, že letošní příprava byla diametrálně odlišná než v předcházejících letech. 

“Bylo to určitě složitější i kvůli motivaci, zrušila se spousta závodů. Nemohl jsem jet do Polska, ten závod se zrušil dva dny před odletem tam. Je těžké v tomhle hledat motivaci, ale jsem moc rád, že jsem tady mohl závodit a ukázat nový programy a to, co jsem natrénoval, i když to bylo složitější než normálně.” 

Bělohradský si pochvaloval i samotnou volnou jízdu: “Tenhle program se mi jezdí výborně a na skládání volné jízdy jsem se sám podílel. A řekl bych, že jsem si to udělal tak hezky na sebe. Včera to bylo malinko lepší, dneska mi ke konci došly malinko síly, ale určitě to příště napravím. Nevím úplně proč to bylo, protože ten program mám naježděný, prostě, někdy se to stane.”

Zrušené mistrovství Evropy je zklamáním pro všechny. “Určitě mě to velmi mrzí, protože jsem se tam velmi těšil, nominoval bych se, když jsem vyhrál, tak bude příští mistrovství Evropy, připravím se na to,” dodal 21letý Jiří Bělohradský.

Hodnocen na dálku byl i Michal Březina, od rozhodčích dostal celkové bodové hodnocení 221.52 bodu. 

Juniorskými vítězi v kategorii tanečních párů se stali Denisa Cimlová s Vilémem Hlavsou. Po rytmických tancích si tak udrželi prvenství a volným tancem dosáhli na celkových 148.93 bodu. 

 

Březinové vyšla volná jízda a s celkovým počtem 146.84 bodu skončila na 2. místě, 1. místo patří Polce Ekaterině Kurakovové s 178.54 body, 3. místo obsadila Nikola Rychtaříková se 138.25 body. 

 

 

„Popravdě dneska se mi nejelo dobře. Vůbec to nebyl nějak dobrý výkon. Před dvěma týdny jsem jela v Budapešti, kde jsem si vyjela limity na mistrovství světa a tam to bylo mnohem lepší. Tady dnes i včera nevím, co se stalo, nějak mi to nevyšlo,“ komentuje Eliška Březinová svůj výkon.

Hlavní vrchol krasobruslařské sezóny, březnový světový šampionát ve Stockholmu, zatím v kalendáři zůstává, na něj má zajeté body Michal Březina, sourozenci Taschlerovi a sportovní dvojice Martin Bidař s Elizavetou Zhuk. Eliška Březinová si body vyjela jen ve volné jízdě, chybí ji splnit limity ještě v krátkém programu. 

 

 

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací