Extranet

Brněnská krasobruslařka Eliška Březinová vyhlíží návrat k tréninku na ledě.


Dne 2020.05.05

Dlouhé měsíce laborovala se zdravotními potížemi, které jí nedovolily naplno trénovat. Nejprve natržené vazy v koleni, následně pohmožděniny po pádech v přípravě i při závodě. Když se brněnská krasobruslařka Eliška Březinová dostala po lednovém mistrovství Evropy zpátky do formy, organizátoři zrušili světový šampionát v kanadském Montrealu kvůli pandemii koronaviru. „Byla jsem hodně zklamaná. Konečně jsem cítila, že jsem ve formě,“ říká čtyřiadvacetiletá závodnice.

Uplynulá sezona pro ni byla náročná. „Po loňském mistrovství světa jsem léčila zranění a trvalo nějakou dobu, než se dalo všechno do pořádku. Nemohla jsem přes léto tolik trénovat. V říjnu už jsem se cítila dobře, ale měsíc na to jsem se znovu zranila,“ popisuje zdravotní patálie.

Znovu se vrátila do formy po kontinentálním šampionátu v rakouském Grazu, kde obsadila dvaadvacáté místo. „Týden po mistrovství Evropy jsem jela další závod, kde jsem získala skoro 160 bodů. To pro mě byl dobrý odrazový můstek před mistrovstvím světa,“ vzpomíná.

Následně se ale začala šířit koronavirová nákaza a ze světového šampionátu sešlo. „Mrzelo mě, že se o zrušení mistrovství rozhodlo na poslední chvíli. Je hloupé, když máte za dva dny odjíždět a najednou se dozvíte, že se šampionát ruší. Do poslední chvíle všichni závodníci tvrdě pracovali, aby vybojovali ten nejlepší výsledek,“ přibližuje Březinová.

Po zrušení vrcholu sezony měla smíšené pocity. „Věděla jsem, že jsem hodně a pilně trénovala. Byla jsem dobře připravená. O zrušení jsem se dozvěděla asi v deset hodin večer a druhý den po probuzení už se mi ani nechtělo na led. Najednou byla motivace úplně někde jinde,“ přiznává krasobruslařka, jejíž nejlepší umístění na mistrovství světa je osmnácté místo z let 2014 a 2018.

Momentálně už se připravuje na další sezonu. „Pracuji s kondičními trenéry. Když teď není k dispozici led, přidávám věci, které na suchu normálně nedělám. Nebo alespoň ne v takové míře,“ povídá Březinová.

V současné chvíli alespoň na dálku komunikuje s trenérem a bývalým elitním československým krasobruslařem Jozefem Sabovčíkem. „Bavili jsme se o tom, jak by měla vypadat moje nová jízda. Jaké zařadíme prvky, v jakém pořadí a co s hudbou,“ odkrývá a přiznává, že plánovat novou sezonu je obtížné. „Sice vyšly termíny závodů v září, ale nemůžeme nic plánovat, když neznáme datum startu přípravy na ledě. Potřebuji minimálně jeden nový program a choreografa mám v Americe. On za mnou nepřiletí a já teď nemůžu za ním. Asi se spojíme přes videohovor. Uvidíme, jak vše dopadne,“ dodává brněnská rodačka.

Nucená pauza. Krasobruslařka Eliška Březinová se v současnosti může připravovat jen na suchu.

https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brezinova-krasobrusleni-ms-koronavirus.html

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací