Extranet

Březina se zlepšil. Mám na čem stavět, ví krasobruslař


Dne 2019.11.20

 Ani druhý závod seriálu Grand Prix nebyl podle představ Michala Březiny, ale po 11. místě v Las Vegas se český krasobruslař posunul výš. V Moskvě skončil o víkendu devátý. Závod vyhrál Alexandr Samarin, ruský vicemistr Evropy.

Krasobruslař Michal Březina bude startovat na letošním mistrovství republiky, které je společné pro čtyři země a hostí ho 13. a 14. prosince Ostrava.

 

Foto: Deník/Vladimír Pryček

„Příprava se ubírá správným směrem, rád bych na to navázal v dalších závodech,“ řekl Březina. Ruský pohár nezačal dobře, v krátkém programu upadl při čtverném salchowu a u trojitého axela pokazil výjezd. Získal 80,27 bodu, o třináct méně než je jeho osobní maximum. Do volné jízdy šel z osmé pozice. Ta byla naopak jeho nejlepší v této sezoně.

Předvedl všechny trojité skoky kromě závěrečného rittbergera a jen trochu zaváhal u čtverného salchowa. I když byl jeho výkon, ohodnocený 156,20 bodu, osmý nejlepší v soutěži, celkově klesl na 9. místo. „Poslední skok jsem otevřel. Pokud bych rittbergera na konci zabalil, měl bych přes 160 bodů, takže vnímám rezervy a mám na čem stavět. Ale jsem v mnohem lepší kondici, než na začátku sezony,“ konstatoval devětadvacetiletý krasobruslař.

Jeho sestra Eliška startovala o víkendu v bulharské Sofii, kde obsadila 4. místo, vyhrála domácí Alexandra Feigin. Čeští sourozenci se příští měsíc chystají do Ostravy, kde budou 13. a 14. prosince na mistrovství čtyř zemí bojovat o domácí tituly.

https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/brezina-se-zlepsil-mam-na-cem-stavet-vi-krasobruslar-20191120.html

 Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací