Extranet

Proběhlo MMČR, Jirka Bělohradský první, Eliška Březinová druhá.


Ze čtyř zemí pouze tři. Krasobruslaři Polska, Slovenska a České republiky porovnali své výkony na mezinárodním šampionátu v polském Těšíně, který probíhal od 10. do 12. prosince. Maďarská reprezentace se nakonec mistrovství nezúčastnila pro "restrikce" v rámci cestování do zahraničí.

Jiří Bělohradský si po vydařené volné jízdě odnáší z šampionátu čtyř zemí, zlatou medaili, s bodovým hodnocením 193.57 bodu. A to i přesto, že letošní příprava byla diametrálně odlišná než v předcházejících letech.

“Bylo to určitě složitější i kvůli motivaci, zrušila se spousta závodů. Nemohl jsem jet do Polska, ten závod se zrušil dva dny před odletem tam. Je těžké v tomhle hledat motivaci, ale jsem moc rád, že jsem tady mohl závodit a ukázat nový programy a to, co jsem natrénoval, i když to bylo složitější než normálně.”

Jirka si pochvaloval i samotnou volnou jízdu: “Tenhle program se mi jezdí výborně a na skládání volné jízdy jsem se sám podílel. A řekl bych, že jsem si to udělal tak hezky na sebe. Včera to bylo malinko lepší, dneska mi ke konci došly malinko síly, ale určitě to příště napravím. Nevím úplně proč to bylo, protože ten program mám naježděný, prostě, někdy se to stane.”

Zrušené mistrovství Evropy je zklamáním pro všechny. “Určitě mě to velmi mrzí, protože jsem se tam velmi těšil, nominoval bych se, když jsem vyhrál, tak bude příští mistrovství Evropy, připravím se na to,” dodal 21letý Jiří Bělohradský.

Hodnocen na dálku byl i Michal Březina, který se také pro komplikace s cestováním z USA nemohl zúčastnit. Michal zaslal těsně před mistrovstvím na ČKS video záznam obou jízd. Rozhodčí tak hodnotili Michalovy jízdy shlédnutím video záznamu. Od rozhodčích nakonec obdržel celkové hodnocení 221.52 bodu.

V kategorii seniorů se představil i Georgi Reshtenko, ten skončil celkově pátý se ziskem 156,96 bodu

Elišce Březinové vyšla volná jízda a s celkovým součtem 146.84 bodu skončila v rámci MMČR na 2. místě, 1. místo patří Polce Ekaterině Kurakovové s 178.54 body, 3. místo obsadila Nikola Rychtaříková se 138.25 body.

„Popravdě dneska se mi nejelo dobře. Vůbec to nebyl nějak dobrý výkon. Před dvěma týdny jsem jela v Budapešti, kde jsem si vyjela limity na mistrovství světa a tam to bylo mnohem lepší. Tady dnes i včera nevím, co se stalo, nějak mi to nevyšlo,“ komentuje Eliška Březinová svůj výkon.

Juniorskými vítězi v kategorii tanečních párů se stali Denisa Cimlová s Vilémem Hlavsou. Po rytmických tancích si tak udrželi prvenství a volným tancem dosáhli na celkových 148.93 bodu.

V kategorii sportovních dvojic i přes "pád" ze zvedačky vyhrála MMČR dvojice Martin Bidař a Elizaveta Zhuk.

Kompletní výsledky, včetně výsledků mladých juniorských tanečních párů Adély Pejchové a Filpa Mencla, Barbory Zelené a Jáchyma Nováka, či juniorské sportovní dvojice Barbory Kuciánové a Lukáše Vochozky naleznete ZDE.

“Měli jsme docela štěstí, že podle plánu vyšla organizace na Polsko a musím říct, že soutěž byla velmi hezky uspořádaná. Plynulé, klidné, hlídaly se hygienické předpisy,” pochvaloval si organizaci mezinárodního mistrovství předseda Českého krasobruslařského svazu (ČKS), Stanislav Židek.

Hlavní vrchol krasobruslařské sezóny, březnový světový šampionát ve Stockholmu, zatím v kalendáři zůstává, na něj má zajeté body Michal Březina, sourozenci Taschlerovi a sportovní dvojice Martin Bidař s Elizavetou Zhuk. Eliška Březinová si body vyjela jen ve volné jízdě, chybí ji splnit limity ještě v krátkém programu.

 


přidáno 2020.12.16 08:07:26

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací