Extranet

Juniorské mistrovství ČR v krasobruslení ovládla Thea Reichmacherová a Filip Ščerba


V pátek 7. a v sobotu 8. února se v Litoměřicích konalo juniorské mistrovství ČR v krasobruslení. Organizátorem republikového šampionátu byl krasobruslařský klub ASK krasobruslení Lovosice s padesátiletou tradicí.

Podle slov předsedy ČKS Stanislava Židka mělo mistrovství ČR mj. ukázat i na připravenost jednotlivců na blížící se MS juniorů, které proběhne v termínu od 2. do 8. března v estonském Talinnu. „Mimo umístění předpokládající případnou nominaci je nezbytné naplnit bodová kritéria stanovená Mezinárodní bruslařskou federací (ISU),“ komentuje Stanislav Židek.

Skvělou formu potvrdila teprve čtrnáctiletá Thea Reichmacherová, která ovládla kategorii juniorek s celkovým počtem 120.71 bodů. Druhá příčka patřila Kateřině Fričové se ziskem 119.71 bodů, bronzovou medaili si odnesla Klára Štěpánová s 118.06 body, čtvrtá v pořadí byla Nikola Rychtaříková s počtem 111.87 bodů.

V kategorii juniorů zvítězil Filip Ščerba se ziskem 181.53 bodů, druhé a třetí místo patřilo svěřencům Akademie Tomáše Vernera Matyáši Bělohradskému a Georgii Reshetenko.

Na březnovém juniorském šampionátu tak budou Českou republiku reprezentovat Filip Ščerba, Nikola Rychtaříková a sourozenci Taschlerovi.

Kompletní výsledky, výsledky TP žactva a PČR seniorů naleznete ZDE. Video záznam se soutěže pak ZDE.

  


přidáno 2020.02.12 12:45:36

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací