Extranet

Švýcarské Lausanne hostí Zimní olympiádu mládeže. České krasobruslení reprezentuje Mrázek a taneční pár Cimlová/Hlavsa


Prestižní sportovní akce pro mladé sportovce z celého světa proběhne od 9. do 22. ledna ve švýcarském Lausanne. 74 českých sportovců ve věku od 15 do 18 let budou závodit v disciplínách jako je alpské lyžování, skikros a ski slopestyle, běh a skoky na lyžích, severská kombinace, snowboardcross, snowboardový slopestyle, biatlon, curling, short track, skeleton, jízda na saních, lední hokej a samozřejmě také KRASOBRUSLENÍ.

Bylo to právě krasobruslení, které České republice přineslo v roce 2016 na Zimní olympiádě mládeže v Lillehammeru dvě stříbrné medaile, a to díky sportovní dvojici Dušková - Bidař.

Letos budou Českou republiku reprezentovat Daniel Mrázek a nadějný taneční pár Denisa Cimlová a Vilém Hlavsa.

„Jsme moc rádi, že můžeme Českou republiku reprezentovat na Zimní olympiádě mládeže v Lausanne. Užili jsme si mezinárodní mistroství ČR v Ostravě a teď je před námi další nádherná akce ve švýcarském Lausanne. Rytmické tance nás čekají 11. ledna od 13:30. Volné tance pak 13. ledna od 11:30,“ říká Vilém Hlavsa.

„Je to pro mě jedna z největších akcí. Moc se na ni těším a věřím, že se mi krátký i volný program povede zajet co nejlépe. Právě díky takovýmto velkým akcím se neustále posouvám a učím se od ostatních krasobruslařů,“ zmiňuje Daniel.

Krátký program mužů je naplánován na pátek 10. ledna od 16:00, volná jízda je zařazena na neděli 12. ledna od 14:00 hod.

Veškeré dění okolo krasobruslení se uskuteční na Malley icerink v Lausanne od 10. do 15. ledna 2020.

Více informací o Zimní olympiádě mládeže na https://www.lausanne2020.sport/en , nebo také na stránkách ČOV

 


přidáno 2020.01.08 12:36:14

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací