Extranet

Daniel Mrázek druhý na Christmas Cup v Budapešti

Daniel Mrázek druhý na Christmas Cup v Budapešti, sourozenci Taschlerovi bronzoví na Open d'Andorra a skvělé vystoupení mužů v Tallinnu. Poslední listopadový týden byl pro české krasobruslení opět úspěšný.

Christmas Cup 2018, Budapešť (29. 11. - 2. 12.)

V Budapešti jsme měli zastoupení v kategorii mužů a to Georgii Reshtenka a Daniela Mrázka. Lépe si vedl Daniel Mrázek, zajel třetí nejlepší krátký program (52,35 bodů) a druhou nejlepší volnou jízdu (113,33 bodů) což mu celkově "vyneslo" skvělou stříbrnou medaili. Dan získal celkem 165,68 bodů. Georgii skončil celkově na šestém místě. Po krátkém programu mu patřila devátá příčka za 44,45 bodů. Ovšem čtvrtá nejlepší volná jízda (96,91 bodů) ho vynesla na celkové šesté místo, Georgii získal celkem 141,36 bodů.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

Daniel Mrázek - krátký program video ZDE + volná jízda video ZDE
Georgii Reshtenko - krátký program video ZDE + volná jízda video ZDE

Sourozenci Taschlerovi na Open d'Andorra bronzoví! (28.11. - 2.12.)

Taneční pár, sourozenci Taschlerovi, soutěžili v Andoře v kategorii juniorů. A opět se jim podařilo obsadit stupně vítězů, tentokráte to byla bronzová příčka. Zajeli skvěle jak rytmické tance, tak volné tance. S celkovým bodovým ziskem 132,29 bodů získali již zmíněné bronzové medaile. V katogorii Advanced Novice se v Andoře představil také mladý pár Klára Kazdová a Filip Štrubl, který obsadil osmou příčku.

Tallinn Trophy 2018 (26. 11. - 2. 12.)

Početná česká výprava odcestovala na Tallinn Trophy 2018 do Estonska. Nejlépe se vedlo Matyášovi Bělohradkému. Matyáš zajel skvěle svůj krátký program. Čistá jízda v kombinací 3Lz+3T v úvodu "vynesla" Matyášovi 69,39 bodů, což mu stačilo na průběžné páté místo. Ve volné jízdě zařadil Matyáš hned na úvod pokus o čtverný toeloop. Ikdyž se mu úplně nevyvedl, předvedl devátou nejlepší volnou jízdu, ve které získal 123,33 bodů a celkově skončil na skvělém šestém místě (192,72 bodů).
Petr Kotlařík, byl dalším našim reprezentantem, který celkově obsadil osmou příčku se součtem 188,38 bodů. Petr získal nejprve v krátkém programu 61,86 bodů, což mu stačilo na průběžné desáté místo. Volnou jízdu zajel o poznání lépe, získal v ní 126,52 bodů, předvedl tak osmou nejlepší volnou jízdu a celkově se posunul na konečnou osmou příčku. Pro Petra to znamenalo osobní rekord v součtu obou jízd a také jeho nejlepší volnou jízdu!
Jiří Bělohradský zajel čtrnáctý nejlepší krátký program se ziskem 57,61 bodů. Ve volné jízdě se bohužel nevyhnul drobným zaváháním, zajel patnáctou volnou jízdu, získal 115,44 bodu což mu v součtu stačilo na patnáctou příčku s celkovým ziskem 173,05 bodů.

V kategorii seniorek jsme měli dvě "želízka v ohni"- Elizavetu Ukolovou a Kláru Štěpánovou. Klára, po ne úplně povedeném krátkém programu, nastupovala do volných jízd z 23. místa (40,18 bodu). Volnou jízdu zajela o poznání lépe. 95,02 bodů znamemnalo třínáctou nejlepší volnou jízdu a tím posun na celkové 16. místo s celkovým ziskem 135,20 bodů. Elizaveta získala v krátkém programu 45,54 bodů a do volných jízd nastupovala z osmnácté pozice. Také Elizaveta zajela lépe svou volnou jízdu, ve které získala 85,94 bodů (16. volná jízda) a celkově tak obsadila 17. místo se součtem 131,48 bodů.