Extranet

Sportovní dvojice Dušková a Bidař se rozdělila. České krasobruslení by mohlo získat dva nové páry.


PRAHA, 27. dubna 2018 – Juniorští mistři světa z roku 2016, letošní úspěšní debutanti z olympiády v Koreji a jedenáctí ze světového šampionátu v italském Milánu Anna Dušková a Martin Bidař dnes oficiálně oznámili konec společných tréninků. Sportovní dvojice se rozdělila a každý z partnerů usiluje o ustavení nového sportovního páru. Zatímco Anna Dušková bude trénovat převážně v Praze a tomu podřídí i výběr partnera, Martin Bidař chce v novém olympijském cyklu trénovat více v zahraničí.  Oba svěřenci trenérky Evy Horklové tak mají rozdílné tréninkové a kariérní záměry.

 

 

„Martin je už maturant, a tak se může posunout dál do světa. Já chci skloubit sportovní a studijní povinnosti doma,“ uvedla Anna Dušková. Pro Martina Bidaře je naopak prioritou častější pobyt v zahraničí. „Cítím, že každá zkušenost, kterou si přivezu z ciziny, hlavně z Kanady, mě může výrazně posunout. Ale chápu Aničku, která musí pořád hodně myslet na to, jak všechno skloubit se studijním plánem,“ říká s tím, že si samozřejmě oba uvědomují rizika budování nového páru.

„Respektujeme rozhodnutí našich reprezentantů. Na jedné straně byli společně velkou nadějí, na straně druhé ale směřují k vytvoření dvou sportovních dvojic, které mohou mít velmi slušnou výkonnost,“ komentovala rozhodnutí Duškové a Bidaře předsedkyně Českého krasobruslařského svazu (ČKS) Věra Tauchmanová.

 

„Je to složitá cesta. Nemusí to vyjít. Ale budeme se snažit případně vytvořené nové dvojice maximálně podpořit,“ uvedl Stanislav Židek, místopředseda ČKS a předseda trenérsko-metodické komise ČKS, pod kterou spadá reprezentace. První metou je pro krasobruslaře výkonnostní test letos v srpnu. Pokud by chtěly zasáhnout do soutěží již v první půlce sezony, musí se sportovní dvojice představit už sehrané. A to nebude nijak jednoduché.

 

„Je to samozřejmě krátká doba, ale máme s paní trenérkou vytipovaného partnera a brzy oznámíme, kdo to bude,“ avizovala A. Dušková. „Není to soutěž, kdo z nás najde partnera dříve, ale fakt je, že bych chtěl mít jasno zhruba stejně rychle jako Anička,“ doplnil M. Bidař.

 

Podle ČKS je nutné, aby se obě dvojice představili nejpozději na mistrovství ČR. „Jinak by se nestihly nominovat na klíčové soutěže a ztratili by celou sezónu,“ vysvětlil S. Žídek. Podle něj už ovšem jak Anna Dušková, tak Martin Bidař prokázali silnou vůli závodit a podávat kvalitní výkony i za ztížených podmínek.

 

Sportovní dvojice Anna Dušková – Martin Bidař si letos vysloužila obdiv za vůli, s jakou dokázala vyjet přes mnohé překážky na olympiádu. „Po půlroce hrůzy v podobě nemocí a zranění, kdy vrcholem bylo přetržení kolenních vazů u Anny, byl téměř zázrak, že se byli schopni připravit během měsíce na olympiádu, dostat se do finále a skončit čtrnáctí. Výkon byl téměř na hranici jejich maxima. Na seniorském šampionátu, si pak po bodových rekordech vydobyli krásnou 11. pozici. Také proto jim dáváme šanci a čas na hledání nových partnerů,“ uzavřela předsedkyně ČKS V. Tauchmanová.

 

KONTAKT PRO MÉDIA:

Eva Kijonková, mediální zastoupení ČKS, tel. +420 721 857 097

 


přidáno 2018.04.27 12:17:36

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací