Extranet

Mistrovství světa juniorů 2018, Sofia


Mistrovství světa juniorů v krasobruslení pro rok 2018 se koná 5. - 11. března 2018 v bulharské Sofii.

Česká republika obsadí letos všechny čtyři kategorie.

Česká výprava je letos plná nováčků, kromě Petra Kotlaříka se všichni ostatní nominovaní zúčastní vrcholné světové akce úplně poprvé. V soutěži juniorek Dahyun Ko, ve sportovních dvojicích juniorů Edita Horňáková / Radek Jakubka a mezi juniorskými tanečními páry Natálie a Filip Taschlerovi. Oba páry pak mají (téměř za sebou) teprve první sezónu v juniorské kategorii. 

Touto optikou je třeba nahlížet i na jejich ambice a výsledky. Pro všechny je to především o první velké zkušenosti.

Když se podíváme na tzv. "Seasons Best list", tedy nejlepší (bodové) výsledky v sezóně 2017/2018, které se počítají pouze ze soutěží a šampionátů ISU, jsou všichni naši reprezentanti na hraně nebo těsně za hranou postupu do volných jízd volných tanců.

středa 7.3.2018

Ve středu vstoupily do bojů oba naše páry a oba si vylosovaly startovní pořadí hned v první rozjížďce. Nejdříve se na led sofijské arény Armeec podívali tanečníci Natálie Taschlerová a Filip Taschler. Natálie s Filipem zaznamenali v průběhu sezóny veliký "progres" a přejme jim, ať se toto zlepšení projeví i v krátkém tanci na MSJ a následném bodovém zisku, který by je poslal do finále.

V podstatě totéž platí pro naši sportovní dvojici Edita Horňáková / Radek Jakubka. Držme palce, ať porazí alespoň jeden další pár a podívají se do svého prvního velkého finále. Bude to těžké, protože na MSJ letos není žádný pár "do počtu", ale není to nemožné. Edita s Radkem se lepší soutěž od soutěže.     

Skvělý vstup sourozenců Taschlerových, osobní rekord z podzimní JGP v Polsku si posunuli o více než čtyři body a zisk 50,25 bodu je posouvá do volných tanců ze 16. místa! Prohledněte si záznam krátkého tance Natálie a Filipa.

Večer je pak napodobila i sportovní dvojice Edita Horňáková / Radek Jakubka, která se osobním rekordem ISU 41,37 bodu, dostala do volných jízd z patnáctého místa. Video z krátkého programu Edity a Radka.

čtvrtek 8.3.2018

Obrovský počet 48 juniorů vstoupil do krátkých programů. Mezi nimi se představil i ostřílený účastník MS juniorů Petr Kotlařík. Díky slušnému pořadí ve světovém žebřáčku ISU byl losován do druhé nejsilnější rozjížďky a v maratonu krátkých programů se tak představil se startovním číslem 42. Do volných jízd pronikla pouze polovina startujících!

A mezi nimi je i Petr Kotlařík. Osobní rekord z prosincové Golden Spin v Záhřebu si dokázal vylepšit o jeden a půl bodu a se ziskem 60,27 bodu vykročil z dvacátého místa ke zlepšení svého umístění z loňského MS juniorů (na Tchaj-wanu byl 23). Odkaz na krátký program Petra Kotlaříka.

Takže i Petr pokračuje ve výborné české sérii: co start, to osobní rekord a to postup do finále! Teď už hurá na jízdu Edity a Radka ve finále sportovních dvojic:

Večerní volné jízdy sportovních dvojic se týkají i našich nováčků na MS juniorů, Edity Horňákové a Radka Jakubky. A volnou jízdu zvládli více, než skvěle. Další osobní rekordy (ve volné jízdě 76,18 bodu a celkově 117,55 bodu) sice neznamenali posun z patnácté příčky výše, ale ve volné jízdě dokázali porazit i chybující ukrajinskou a španělskou dvojici a měli tedy třináctou nejlepší volnou jízdu. Bravo. Volnou jízdu Edity a Radka si užijte na tomto odkazu.

 

pátek 9.3.2018

Dopoledne - odpolední program obstará 45 juniorek, včetně naší šestnáctileté Dahyun Ko. Ta neměla úplně šťastnou ruku při losu a pojede jako poslední v první rozjížďce. Její premiéra na MSJ nastane v 10:48 našeho času. Po kraťasech "odpadne" 21 juniorek. Bude to chtít bezchybný výkon. 

A ten úplně na 100% nepřišel, úvodní Axel byl se špatným výjezdem a trojitý Flip s "jendou vidličkou", tedy mírně nedotočený. Přesto by Dahyun teoreticky splnila v technické hodnotě i přísná kritéria pro seniorské MS (kdyby se počítala i z juniorských soutěží, ve známce za technickou hodnotu jízdy byla totiž dvacátá) a celkovým bodovým ziskem 45,68 jí finále uteklo o pouhé dvě desetiny. Končí tak své premiérové účinkování na MSJ na slušném 25.místě. Ještě jednou škoda losu. Osobní rekord si zlepšila o téměř 5 bodů! Bohužel, jízdu Dahyun jsem jako samostatnou nenašel, tak se na ni můžete podívat pouze v záznamu celé první rozjížďky na tomto odkazu.

Večer se pak ve volných tancích představili Natálie a Filip Taschlerovi. S premiérou na MS juniorů se rozloučili velmi dobrým výkonem, opět si posunuli osobní rokordy ISU, a to jak ve volné jízdě na novou hodnotu 60,05 bodu, tak i v celkové známce na 110,30 bodu. Konečně přesvědčte se sami. V konečném pořadí soutěže tanců obsadili 18.místo.

sobota 10.3.2018

Díky Petrovi Kotlaříkovi  měla Česká republika zástupce i v sobotním programu MSJ. Ve volné jízdě juniorů si také posunul osobní maximum ISU na novou hodnotu 112,88 bodu, v této volné jízdě obsadil dokonce 17. místo, ale celkově mu bylo souzeno zůstat na dvacátém místě konečného pořadí se ziskem 173,15 bodu.

 

Všichni naši účastníci MS juniorů si tedy na běžícím pásu zlepšovali osobní rekordy ISU a jejich výkony jsou při jejich mládí příslibem do budoucna..

Konečné výsledky MS juniorů sledujte na tomto odkazu

Karel Oubrecht, GS


přidáno 2018.03.07 10:13:05

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací