Extranet

Dvě české premiéry na JGP v Budapešti


Na další zastávce Juniorské Grand Prix se představilo celkem pět Čechů. Mezi juniorkami startovala Kateřina Hanušová, své premiéry si odbyli sportovní dvojice Debora Cohen a Lukáš Vochozka i taneční pár Lauren Baťková a Jacob Yang. 

 

Kateřina Hanušová nezačala v Budapešti nejlépe, v krátkém programu si připsala bodovou srážku a se ziskem 41,26 bodu byla až třiadvacátá. Volná jízda ale vyšla české reprezentantce skvěle. Hanušová získala 86,93 bodu a vytvořila si tím nový osobní rekord, ve volné jízdě skončila patnáctá. Nový osobní rekord zaznamenala čtrnáctiletá krasobruslařka i v celkovém součtu, když získala 128,19 bodu a skončila osmnáctá.

 

Společnou závodní premiéru za sebou má sportovní dvojice Debora Cohen a Lukáš Vochozka. Ti startovali hned jako druzí a za čistý krátký program na hudbu z muzikálu Moulin Rouge získali 43,95 bodu a průběžně byli přesně v polovině startovního pole, na sedmé pozici. 

Volná jízda už se ale české dvojici čistě nepovedla, zaznamenala tříbodovou srážku a připsala si 64,60 bodu. Celkový součet 108,55 bodu stačil na konečné deváté místo. 

Česká republika na JGP v Budapešti představila nový juniorský taneční pár. Sedmnáctiletá Lauren Baťková a osmnáctiletý Jacob Yang trénují v Kanadě, prarodiče a tatínek Baťkové jsou původem Češi, a tak dvojice reprezentuje české krasobruslení. 

V rytmické tanci české duo lehce zaváhalo, dostalo srážku v podobě jednoho bodu a získalo 46,41 bodu. To stačilo na průběžné dvanácté místo. I ve volném tanci zaznamenali Baťková s Yangem bodovou srážku a vyjeli si 67,87 bodu. Celkově získali 114,28 bodu a při své premiéře obsadili 13. pozici. 

 

Všechny výsledky najdete zde: http://www.isuresults.com/results/season2324/jgphun2023/

 

Junior Grand Prix se nyní stěhuje do Polska. V Gdaňsku se příští týden představí juniorka Jana Horčičková, taneční páry Natálie Blaasová/Filip Blaas a Andrea Pšurná/Filip Novák. Další vystoupení čeká i sportovní dvojici Debora Cohen/Lukáš Vochozka.

 

 


přidáno 2023.09.24 22:39:08

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací